Japonų dieta

Sužinosite, kas yra japonų dieta, kiek ji padės numesti svorį ir kuo ji geresnė už kitus. Išmokite naudoti japonų dietą, kad numestumėte tuos papildomus kilogramus.

Mitybos specialistai ir tinkamos mitybos šalininkai nukreipė žvilgsnį į Rytus, pasirinkdami japonišką dietą kaip mitybos kultūros standartą. Teisingai naudojant, ši mitybos sistema gali būti naudinga grožiui ir sveikatai. Internete ši tema diskutuojama labai aktyviai, forumuose gausu apžvalgų ir rekomendacijų, tarp kurių sunku suprasti esmę. Mes surinkome įrodytus faktus apie japonų dietą ir dalijamės jais su jumis.

Japoniška dieta ir jaunystės pratęsimas

Svorio metimo forumų lankytojai domisi japonišku dietos kūrimo metodu, kaip priemone atsikratyti papildomų kilogramų, tačiau nedaugelis žmonių žino, kad tai prailgina ir žmogaus kūno jaunystę.

Po trisdešimties metų visi medžiagų apykaitos procesai organizme pradeda lėtėti, japonų dieta išlygina sutrikusią pusiausvyrą, tai yra, iš tikrųjų pakeičia senėjimą.

Be medžiagų apykaitos pagreitinimo, japonų dieta atkuria virškinimo organus, širdies ir kraujagyslių sistemą, ji taip pat valo kūną nuo jame susikaupusių toksinų ir, žinoma, atneša ilgai lauktą svorio metimą. Kalbant apie teigiamą poveikį organizmui, ši dieta pranoksta daugelį kitų, tačiau norint išgauti visus privalumus, japoniškos dietos reikėtų laikytis teisingai, neblaškant melagingų patarimų.

Kokia turėtų būti tikra japonų dieta?

Dauguma pastabų apie japonų dietą internete neturi nieko bendro, todėl nekreipkite dėmesio į tai, kad susiduriate su prieštaringais teiginiais ir net ginčais. Japoniškos dietos pavadinimas yra naudojamas kaip reklamuojamas prekės ženklas, siekiant pritraukti dėmesį, dažnai pagal jį pateikiamas meniu toli nuo tekančios saulės stovyklos. Turėtumėte atkreipti dėmesį ne į pavadinimą, bet į turinį, dėl tos pačios priežasties verta nepaisyti neigiamų atsiliepimų apie japonų dietą, jų autoriai galėjo nesivarginti patikrinti metodo tiesos. Sužinokite, kokia yra originali japonų dieta, padedanti numesti svorį ir atjauninti kūną.

Japoniškos dietos pagrindas yra maistas, kuris visiškai numalšina alkį ir tuo pačiu padeda numesti svorį. Visų pirma, tai yra ryžiai ir žuvis, daržovės, vaisiai ir ankštiniai augalai, žalioji arbata naudojama kaip gėrimas. Japonų racione yra ir kitų maisto produktų, tačiau šie yra naudojami dietai, nes jie padeda numesti svorį.

5 japonų dietos tezės

  • Valgyti maistą žalią, jei reikia, arba labai minimaliai gaminti;
  • Valgant tik šviežią maistą, griežtai draudžiama valgyti tai, kas buvo paruošta vakar ar, juo labiau, prieš kelias dienas. Jei norite numesti svorio ir išnaudoti kuo daugiau japoniškos dietos, atpratinkite save nuo įpročio ruošti maistą iš anksto;
  • Maži porcijų dydžiai, bet dažnesni valgymai. Tai yra, jūs turėtumėte valgyti mažesnėmis porcijomis nei įprasta, bet dažniau. Šis mitybos principas leidžia nepatirti alkio, bet ir nepersivalgyti;
  • Maisto įvairovė. Kiekviena japoniškos dietos diena neturėtų būti panaši į kitą, tada, anot japonų, kūnas neturės laiko priprasti prie tam tikro produkto ir nuolat numes svorį, ko ir reikia norint atsikratyti dietos. antsvoris;
  • Gerkite kuo daugiau skysčių. Jei organizme suvartojama nepakankamai skysčių, neįmanoma normalizuoti medžiagų apykaitos ir svorio netekimo, tai taikoma ne tik japonų dietai, bet ir bet kuriai kitai. Kasdien laikantis dietos, reikia išgerti bent litrą žaliosios arbatos ir litrą švaraus vandens.

Maistas pagal japonų dietą

Tinkamai parinktas japoniškos dietos meniu leidžia numesti svorį nejaučiant alkio ir visiškai išvalyti kūną. Dietos laikotarpis gali trukti vieną kursą, 7 dienas, arba du kursus, 13 dienų, paskutinis iš jų yra pereinamasis, norint išeiti iš dietos.

Japonijos dieta per dieną

1 diena - žuvis, kurios metu reikėtų valgyti išskirtinai virtą žuvį, ją pakaitomis galima pakeisti skanesnėmis jūros gėrybėmis, pavyzdžiui, krevetėmis. Vienai dienai reikės 300 gramų produkto, į meniu galite pridėti pomidorų ir alyvuogių, taip pat žalumynų, geriausia špinatų ir petražolių. Jei niekada nesigilinai į žuvies valgymo dietos ypatumus, tada išstudijuok žuvų dietos ypatumus.

2 diena - daržovės, o daržovės turi būti žalios. Švieži augaliniai maisto produktai išlaiko maksimalų antioksidantų kiekį. Daržoves galima paruošti kaip šviežias salotas, naudojant agurkus, šparagus, salierus, brokolius, ropes ir morkas. Salotos gali būti pagardintos augaliniu aliejumi arba sojos padažu, druskos nereikėtų dėti, tai netinka bet kuriai japoniškos dietos dienai.

3 diena - ryžiai. Trečią dieną pats laikas valyti kūną, tam padės ryžiai, natūralus produktas be cholesterolio. Išvirkite 300 gramų ryžių ir gautą kiekį padalykite į 4–5 dozes, o tada suvartokite produktą visą dieną. Jei jus domina ryžių nauda, ištirkite ryžių dietos temą.

4 diena - pirmenybė turėtų būti teikiama vaisiniams apelsinams, greipfrutams ir obuoliams. Kaip ir daržoves, vaisius reikėtų valgyti tik šviežius, žalius, be priedų, tai yra, negalima gaminti vaisių salotų su jogurtu ir kokteilių su kitais pieno produktais, kaip rekomenduoja kitos neįrodyto veiksmingumo dietos. Per dieną reikia suvalgyti 4-5 didelius vaisius.

5 diena - ankštiniai augalai, reiškiantys soją, yra svarbi Japonijos žmonių mitybos ir japonų dietos dalis. Sveiko maisto parduotuvėse parduodama didžiulė sojos produktų įvairovė, leidžianti jums pritaikyti mitybą pagal savo skonį. Taip pat galite pridėti tamsių pupelių (šviesių nerekomenduojama), leidžiama įdėti šparagų, špinatų, salierų, brokolių, agurkų ir paprikų pavidalo.

6 diena - sriuba. Japonai mėgsta sriubas, nes jie yra sotūs ir sveiki. Svarbu suprasti, kad japonų dietoje yra sriubos, o ne sultiniai, jie yra du skirtingi dalykai. Lieknančios sriubos yra labai plati tema, kurią galite nagrinėti atskiroje medžiagoje, iš kurios sužinosite, kaip tinkamai paruošti sriubas šeštai japonų dietos dienai.

7 diena japonų dietoje skiriasi tiems, kurie baigia dietą vienu ciklu, ir tiems, kurie planuoja pereiti į antrąjį ciklą. Žmonės, planuojantys atlikti kitą ciklą, vėl pradeda nuo pirmos dienos. Tie, kurie nusprendžia apsiriboti vienu ciklu, turėtų ypatingą dėmesį skirti perėjimui nuo dietinio prie įprasto maisto. Jei išėjimas yra staigus, tada gali nukentėti virškinamojo trakto organai. Jei septintoji diena jums yra paskutinė, tuomet turite naudoti įvairius maisto produktus, valgydami juos mažomis porcijomis kas 3-4 valandas. Pavyzdžiui, papusryčiaukite su žuvimi, per pietus valgykite sriubą, po pietų pasiimkite obuolį, o vakaro metu - šviežių daržovių salotas.

Žaliosios arbatos vaidmuo japonų dietoje

žalioji arbata pagal japonų dietą

Šis gėrimas turi ypatingą vaidmenį, japonų dietoje siūloma išgerti bent 4 puodelius žaliosios arbatos per dieną, ji gali būti karšta arba šalta, svarbiausia, kad nebūtų cukraus. Jei geriate žaliąją arbatą tarp valgių, tai ne tik atstatys vandens balansą organizme, sumažins cholesterolio kiekį, bet ir pagreitins riebalų deginimo procesą, slopins alkį. Jei japonų dietą vykdysite be žaliosios arbatos, poveikis bus daug mažesnis; nei vanduo, nei sultys negali pakeisti šio gėrimo. Nepaisant to, vanduo taip pat reikalingas vandens pusiausvyrai palaikyti, pirmąjį pusę litro vandens per dieną reikia suvartoti prieš pusryčius.

Japonijos dietos patiekalų dydžiai

Žmonėms, kurie domisi japonų maisto sistema, visada kyla klausimas dėl porcijų dydžio. Japonai yra pedantiški, bet ne tiek, kad pasvertų kiekvieną produktą ir apskaičiuotų jo kalorijų kiekį. Sumažinkite įprastas porcijas iki lygio, proporcingo tam, kiek svarų turite numesti. Tiems, kurie neturi patirties laikydamiesi dietos, tinka dviejų trečdalių įprastos porcijos tūris, pusė porcijos yra ideali, tačiau šį mažinimą reikėtų pasiekti palaipsniui.

Kokios kitos dietos padės numesti svorį?

Grikių dieta

Jei nenorite apsiriboti viena japonų dieta ir planuojate išbandyti kitus metodus, atkreipkite dėmesį į grikių dietą. Tai nėra bloga technika, skirta naudoti namuose, ir ją sėkmingai naudoja žmonės, turintys bet kokį antsvorį.

Mėgstamiausia dieta

Jau kelerius metus jis yra lyderis tarp antsvorio atsikratymo būdų, taigi ir pavadinimas. Mėgstama dieta turi panašumų su japonų dieta - ji yra paprasta, universali, naudojama nebrangiuose produktuose ir duoda puikių rezultatų. Mes taip pat siūlome jums susipažinti su dieta, apie kurią pateikiama labai daug teigiamų atsiliepimų.

6 žiedlapių dieta

Bet kuri dieta turi du pagrindinius priešus - badą ir alkio sukeliamą streso faktorių, todėl žmonės nusimena ir atsisako savo tikslų. 6 žiedlapių dieta yra patraukli dėl to, kad joje nėra neigiamų veiksnių. Mitybos sistema įkūnija geriausius japoniškos dietos principus, papildomai pridėjo žaidimo elementą, todėl svorio netekimas yra linksmas procesas.

Dieta pagal kraujo grupę

Šis metodas yra labai populiarus Japonijoje, kraujo grupės dieta laikoma geriausiu būdu numesti svorio vyresniems nei 30 metų žmonėms. Maisto pasirinkimas pagal kraujo grupę daro kūną sveikesnį, prailgina jaunystę. Jei norite sužinoti, ar galite valgyti pieno produktus ar, pavyzdžiui, pasėlius, ištirkite šią medžiagą.

Ryžių dieta

Produktą, kuris yra japoniškos dietos pagrindas, galima be galo išvardyti visus jo pranašumus. Galima sukurti visišką ryžių ir su jais susijusių priedų mitybos sistemą, būtent tai jie daro sanatorijos-kurorto gydymo įstaigose. Štai trys pagrindiniai ryžių dietos variantai.

Kefyro dieta

Optimalus tęsti japonišką dietą, vieną ar du ciklus. Kefyras sutvarko žarnyno mikroflorą, nestabdydamas svorio metimo. Kefyro dietų privalumas yra tas, kad jos sustiprina rezultatą ir neleidžia atsikratyti numesto svorio.