Mėgstamiausia dieta 7 dienas: meniu ir spąstai

Dieta romantišku pavadinimu „mylimoji" sugebėjo įsimylėti daugelį tų, kurie kovoja su negailestinga kova su papildomais svarais. Jis vertinamas dėl efektyvumo ir greitų rezultatų, todėl jis ypač populiarus tiems, kuriems reikia per trumpą laiką susitvarkyti. Tačiau jūsų mėgstama dieta remiasi taisyklėmis, kurios toli gražu nėra racionalios ir subalansuotos mitybos principai. Kokia jo esmė?

Svorio metimo mitybos sistemos esmė

Tarp visų šiandien galiojančių dietų ypač populiarios vienkartinės dietos, kuriose naudojamas vienas konkretus produktas. Jie pritraukia vartotojus paprastumu, nes nereikia galvoti ir sudaryti sudėtingo meniu, taip pat jų mažos kainos, nes daugelis gali nusipirkti vieną produktą, skirtą naudoti ateityje. Vienkartinių dietų trūkumas yra maža jų maistinė vertė, nes vienas produktas, net pats naudingiausias žmogaus organizmui, negali patenkinti visų vitaminų, makro- ir mikroelementų poreikio. Mėgstamiausia dieta trunka 7 dienas ir per tą laiką ji sugeba pasisavinti viską, kas yra geriausia iš vienkartinių dietų, ir prarasti savo pagrindinį trūkumą, nes iš tikrųjų tai yra šių labai vienkartinių dietų kaitaliojimas.

Kažkas pasakys, kad tai yra ta pati atskira mityba, apie kurią tiek daug kalba įvairių sričių ekspertai. Bet kaip bebūtų, metant svorį, žmogus gauna visas jam reikalingas maistines medžiagas, tik ne per vieną dieną, o paeiliui. Reikalas tas, kad dieta apima ir daržovių, ir mėsos dienas, vaisių ir gėrimų dienas. Tiesą sakant, visa tai susideda iš mažai kaloringų badavimo dienų, dėl kurių gaunamas ryškus rezultatas.

Jūsų mėgstamos dietos dieta

dietos dieta mėgstamiausia

Čia yra pasninko dienos, kurias sudaro ši svorio metimo maisto sistema:

  • gėrimo diena. Griežčiausiu dietos variantu siūloma gerti tik vieną paprastą vandenį, tačiau klasikinė schema neapriboja mėsos sultinių, natūralių vaisių ir daržovių sulčių, fermentuotų pieno gėrimų, pieno;
  • daržovių diena. Šią dieną galite valgyti įvairių daržovių, kurių galima rasti tik parduotuvių lentynose. Didžiausią populiarumą tarp vartotojų sulaukė kopūstai; dietoje rekomenduojama valgyti juos žalius ir troškintus. Geriausia pasirinkti paskutinį variantą. Geriau troškinti kitų rūšių kopūstus, ypač brokolius. Yra tyrimų, patvirtinančių, kad tokiu būdu jis sulaiko daugiau vitamino C, tirpių baltymų ir cukraus. Jos rezultatai skelbiami žurnale;
  • gėrimo diena. Gėrimo dietos diena, nuo kurios prasideda svorio metimo savaitė, nesikeičia net trečią dieną;
  • vaisių diena. Nesunku atspėti, kad šią dieną žmogui leidžiama valgyti tik vaisius ir uogas. Kokie tai bus vaisiai, turi nuspręsti tas, kuris meta svorį, atsižvelgdamas į savo pageidavimus ir norus. Taip pat leidžiama termiškai apdoroti, pavyzdžiui, kepti obuoliai labai gerai pasiteisino;
  • baltymų diena. Didžioji dalis baltymų yra mėsoje ir žuvyje, todėl šie maisto produktai kartu su kiaušiniais tampa pagrindiniai. Norint sustiprinti lieknėjimo efektą, siūloma juos virti be aliejaus - kepti, virti ar garinti. Iš kiaušinių galite pasigaminti omletą arba tiesiog išvirti kietai arba minkštai.
  • gėrimo diena. Pirmos ir trečios dienos meniu kartojamas;
  • subalansuotos mitybos diena. Mitybos specialistų požiūriu, labiausiai pageidaujama savaitės diena, derinant visų praeitų etapų meniu. Šis yra ribinis, apimantis perėjimą nuo griežtų apribojimų prie atlaidų. Draudžiama valgyti pirmuosius patiekalus, virti mėsą ir žuvį aukščiau paminėtais būdais, gaminti salotas iš šviežių daržovių ir valgyti vaisius tarp valgių.

Dietos ypatumai, indikacijos ir kontraindikacijos

mėgstamos daržovės

Yra keletas šios dietos veislių, įskaitant ekstremalias, kai tris dienas reikia naudoti tik vieną vandenį. Yra rūšių, kurios apima alkoholį. Dieta, kaip ir astronautas, suteikia greitą rezultatą, tačiau net ir klasikinėje versijoje ji negali būti laikoma subalansuota ir racionalia, ir būtent pagal tokius principus reikėtų kurti bet kokią kovą su papildomais svarais. Baltymų dieną išlieka didelė inkstų apkrova, todėl svorio metimo mitybos sistemos neturėtų pasirinkti žmonės, sergantys šlapimo sistemos ligomis, o vaisių ir daržovių dienos gali virškinamojo trakto negalavimus patekti į ligoninės lova.

Gėrimo dienos visiškai neatlaiko kritikos, nors ir leidžia naudoti mėsos sultinius. Tačiau juose esantys purinai padidina šlapimo rūgšties kiekį organizme, o tai gali pabloginti sergančiųjų podagra ir kitomis panašiomis ligomis būklę. Net absoliučiai sveiki žmonės gali jausti stiprų jėgų praradimą, apatiją, sumažėjusį darbą, pablogėjusią bendrą savijautą. Tačiau žmogus turėtų turėti jėgų ne tik įprastiems dalykams, bet ir sportui, kuris visada eina kartu su tinkama mityba ir yra raktas į puikią fizinę formą.

Todėl ekspertai pataria nevartoti tokių dietų. Geriau remtis paskutine, septinta diena, o visas ankstesnes laikyti tik skubiomis pagalbos priemonėmis, vadinamosiomis badavimo dienomis. Pavyzdžiui, kartą per savaitę organizuokite daržovių dieną ir vieną kartą vaisių dieną. Bet kokie apribojimai ir draudimai lemia gedimus, todėl griežtos dietos mitybos specialistų širdyse nereaguoja. Savaitę kankinęsis žmogus vėl grįžta prie savo mitybos įpročių, tai kodėl tada jis buvo taip tyčiojamasi iš savo kūno?

Geriau visiškai peržiūrėti savo mitybą, atsisakyti nuoširdžiai kenksmingų produktų, tačiau palikti joje ypač artimuosius, kuriais karts nuo karto galite pasilepinti. Ir būtinai prisijunkite prie šio sporto. Tas, kuris mano, kad tai sunku, neįdomu ir užima daug laiko, tiesiog nebandė bėgti ryte, eiti į sporto salę, baseiną ar šokių mokyklą. Bet kokia fizinė veikla kūną įkrauna energija, pagerina nuotaiką ir visa tai dėl to, kad jis veikia hormoniniu lygmeniu, stimuliuodamas serotonino ir endorfino, kurie veikia kaip opiatai ir gerina psichoemocinį foną, gamybą. Tik tokiomis sąlygomis žmogus gali numesti svorį, įtvirtinti teigiamą rezultatą ir išlikti sveikas bei laimingas.